Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Bali l SAE l Luxusní hotely

   Základní informace
   Možnosti ubytování
   Fly & Drive & Sleep
   Pronájem automobilu
   Programy
   Okruhy s průvodcem
   Výlety
   Transfery
   Letecká přeprava
   Mapa Kostariky
   Kontakt & rezervace

 

tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Výlety

 

Nabízíme širokou škálu polodenních i celodenních výletů ke kostarickým sopkám, řekám, vodopádům a do národních parků. Odjíždí se ze San José v doprovodu anglicky hovořícího průvodce.


Standardní výlety

 

San José - Central park

Okružní jízda po San José - 1/2-denní


Při prohlídce hlavního města Kostariky navštívíte různé rezidenční čtvrti, prohlédnete si Národní divadlo, náměstí Plaza de la Cultura a Plaza de la Democracia, Národní muzeum a budovu univerzity. Po návštěvě památek bude volno k nákupu suvenýrů.
 

Odjezd: 8:30 hod.
Návrat do hotelu: 14:00 hod.
Cena zahrnuje: vstupné
Upozornění: Národní divadlo je zavřené o nedělích, Národní muzeum je zavřené každé pondělí

Cena v Kč za osobu: 590
Minimální počet účastníků: 2

 

Káva

Coffee Tour - 1/2-denní


Pěstování kávy má v Kostarice dlouhou tradici, kostarická káva je považována za jednu z nejkvalitnějších na světě. Během polodenního výletu navštívíte plantáž Coffee Britt blízko města Heredia. Návštěva plantáže a výrobny zahrnuje představení, při kterém vás herci/průvodci budou informovat o dlouholeté tradici pěstování kávy.
 

Odjezd: 9:00, 11:00 hod., v nejvyšší sezóně také v 15:00 hod.
Návrat do hotelu: po cca 4 hodinách
Cena zahrnuje: vstupné

Cena v Kč za osobu: 690
Minimální počet účastníků: 2

 

InbioPark, Central Valley

INBio Park - 1/2-denní


Kostarický National Biodiversity Institut, INBio, je nezisková vědecká asociace. Světové uznání si získala svými jedinečnými sbírkami hmyzu a rostlin. INBio Park byl založen v roce 1999 nedaleko vesnice Santo Domingo de Heredia a nabízí perfektní přehled o všech kostarických národních parcích. Při návštěvě nejprve shlédnete film o přírodní historii Centrální Ameriky, proč lidé začali ničit pralesy a co z nich zbylo do současné doby. Prohlídka pokračuje ve druhé budově, kde vám místní průvodci vysvětlí, jak významná je biologická rozmanitost na mnoha polích výzkumu, především v oblasti lékárenské výroby. Ve třetí budově si uděláte přehled o systému národních parků v Kostarice. Později si prohlédnete sbírky rostlin sebraných v různých částech kostarických pralesů.
 

Odjezd: a) 7:00-8:20 hod., b) 9.15-10.55, c) 12:40-13:50 v závislosti na ubytování
Návrat do hotelu: po cca 3,5 hodinách
Cena zahrnuje: vstupné


Cena v Kč za osobu:
POUZE VSTUPNÉ: 390
TRANSFER Z/DO SAN JOSÉ A VSTUPNÉ: 790
Minimální počet účastníků: 2

 

Poás Volcano National Park

Sopka Poás & zahrady La Paz Waterfall - celodenní


Přes kávovníkové, jahodové a květinové plantáže dojedete k jedné z nejzajímavějších kostarických sopek. Po krátké procházce dojdete k hlavnímu kráteru o průměru 1,3 km. Naskytne se vám překrásný výhled na modré jezero a na páru a plyn unikající z kráteru. Pěšky budete pokračovat do laguny, která se nachází asi 20 minut od kráteru. Později navštívíte orchidejové zahrady La Paz Waterfall. Při procházce budete míjet vodopády “El Templo”, “Magia Blanca”, “Encantada” a “La Paz”.

Odjezd:
8:00 hod.
Návrat do hotelu: 16:00 hod.
Cena zahrnuje: vstupné a oběd

Cena v Kč za osobu: 1590
Minimální počet účastníků: 2
 

Sopka Irazú

Sopka Irazú & údolí Orosi & zahrady Lankester - celodenní


Výlet vás nejprve zavede do bývalého hlavního města Kostariky, Cartaga, kde navštívíte Baziliku, jeden z nejvýznamnějších kostelů ve Střední Americe, kam každý rok 2. srpna přicházejí statisíce poutníků vyjádřit svoji úctu panně Marii, patronce země. Poté vyjedeme autobusem k sopce Irazú, kde podnikneme krátkou procházku kolem kráteru. Uvnitř kráteru vzniklo žluté jezero. Sopka Irazú dosahuje výšky 3.432 m nad mořem, nabízí se odtud výborný výhled na celou zemi. Za jasného počasí můžete dohlédnout k Atlantskému i Tichému oceánu. Po obědě navštívíme zahrady Lankester s rozsáhlými sbírkami orchidejí a bromélií. Pozorovat zde můžete také různé druhy ptáků. Naší poslední zastávkou bude historické město Orosi, obestřené horami a kávovníkovými plantážemi. Právě zde se usadili první španělští osadníci. Předtím, než zamíříte zpět do San José, navštívíte starý kostel.

Odjezd:
8:30 hod.
Návrat do hotelu: 16:30 hod.
Cena zahrnuje: vstupné do objektů a oběd

Cena v Kč za osobu: 1490
Minimální počet účastníků: 2
 

Sopka Arenal

Sopka Arenal – celodenní


Sopka Arenal je nejznámější přírodní atrakcí Kostariky a její návštěvu byste si neměli nechat ujít. Mějte však na paměti, že výlet je poměrně náročný na čas. Užijete si panoramatickou jízdu do La Fortuna, navštívíte známé horké prameny Tabacón, odkud můžete pozorovat aktivní kráter sopky Arenal. Zde budete mít dostatek času na odpočinek. Za zvláštní poplatek si můžete dopřát masáž. Návrat do San José.
Upozornění: vrchol sopky bývá často zakryt mraky, takže je možné, že pouze uslyšíte erupce. I tak si výlet dostatečně užijete, neboť návštěva horkých pramenů bývá klienty považována za velmi příjemný zážitek.

Odjezd: 10:00 hod.
Návrat do hotelu: 22:00 hod.
Cena zahrnuje: vstupné, oběd, večeři

Cena v Kč za osobu: 2090
Minimální počet účastníků: 2
 

Ostrov Tortuga

Ostrov Tortuga - celodenní


Ostrov Tortuga je malý tropický ráj v zálivu Nicoya. Na cestu se vydáme brzy ráno, pojedeme do Puntanerasu, kde se nalodíme na komfortní loď. Po příjezdu na ostrov Tortuga budete mít dostatek času na odpočinek na pláži a koupání. Na palubě lodi si také můžete půjčit vybavení pro šnorchlování. V poledne se bude podávat oběd za doprovodu hudby. V podvečer návrat do Puntanerasu a do San José.

Odjezd: 7:00
Návrat do hotelu: 19:00
Cena zahrnuje: svačinu a oběd

Cena v Kč za osobu: 1890
Minimální počet účastníků: 2


Jízda lanovkou tropickým pralesem – 3/4 dne

 

Prales v Kostarice

Lanová dráha nad deštným pralesem se stala známou kostarickou atrakcí. Donald Perry, významný biolog specializující se na výzkum korunové klenby, měl nápad otevřít tento exkluzivní svět veřejnosti a nechal zde zkonstruovat tramvaj.
Čas odjezdu závisí na poloze vašeho hotelu v San José. Pojedeme přes národní park Braulio Carillo, k lanovce dorazíme asi za jednu hodinu. Nejdříve se vám dostane zajímavých informací ohledně konstrukce tramvaje, následovat bude 1,5 hodiny trvající jízda korunovou klenbou deštného lesa. Každá kabinka nabízí prostor pro 5 osob a průvodce. Po návratu na základnu se s průvodcem projdete džunglí. Součástí visuté dráhy je i restaurace, kde se podávají obědy a lehké občerstvení.
 

Jízda lanovkou v Kostarickém pralese

Upozornění: Výlet je zaměřen především na pozorování rostlin, během dne neuvidíte mnoho zvířat. Celý výlet trvá asi 7,5 hodiny.

1.odjezd: 5:30 – 6:40 hodin pro hotely na jihovýchodě a v centru San José
Návrat do hotelu: 13:30-14:00 hod.

2. odjezd: 9:30 – 10:30 pro hotely v centru San José
Návrat do hotelu: 17:00-17:30 hod.

3.odjezd: 10:40-11:50 pro hotely v okolí letiště a centra San José
Návrat do hotelu: 18:00-18:30 hod.

Cena v Kč za osobu:

POUZE VSTUPNÉ: 1290
TRANSFER Z/DO SAN JOSÉ A VSTUPNÉ: 1790
VSTUPNÉ, SNÍDANĚ NEBO OBĚD: 1590
TRANSFER Z/DO SAN JOSÉ, SNÍDANĚ NEBO OBĚD A VSTUPNÉ: 1990
Minimální počet účastníků: 2


Aktivní výlety


Rafting na řece Río Sarapiquí stupeň II-III - celodenní

 

Rafting v Kostarice

Odjezd od hotelu časně ráno. Cestou posnídáme v příjemné restauraci a po cca 2,5 hodinách jízdy dojedeme k řece. Po krátké přednášce o bezpečnosti nasednete do raftu a vydáte se po proudu řeky. Řeka se vine krásnou krajinou věčného jara. Vzniká soutokem horských proudů, které protékají hustým deštným pralesem, až se nakonec setkají v průzračných vodách Sarapiquí. Zelené lesy dosahují až ke břehům řeky. Během cesty bude podáván oběd. Cíl se nachází o 14 km dále. Před odjezdem do San José budete mít možnost se osprchovat a převléct do suchého oblečení.

Odjezd:
6:30 hod.
Návrat do hotelu: 17:00 hod.
Cena zahrnuje: snídani, oběd, přilby, vesla, záchrannou vestu.

Cena v Kč za osobu: 1890
Minimální počet účastníků: 2


Cyklistický výlet podél řeky Pejibaye - celodenní

 

Odjezd ze San José do bývalého hlavního města Kostariky, Cartaga. Odtud pokračování do Cervantes, kde posnídáme v typické restauraci. Na kole vyjedeme od vodní elektrárny v Angostuře. Pojedeme přes kávová a třtinová pole. Trase vede nejdříve po rovině, následuje stoupání v horách a hustá džungle. Budeme míjet dvě řeky. Jednu z nich přejedeme po mostě, druhá je mělká, ale dno je kamenité a je těžké ji přejet na kole. Odvážnější z vás se mohou pokusit o její překonání, ti ostatní mohou řeku opět přejet po mostě. Přijedeme do vesnice Pejibaye, odkud budeme po štěrkové cestě pokračovat k La Posa, přírodnímu jezírku vytvořenému řekou Pejibaye. Krátká zastávka na koupání a osvěžení. Poté budeme pokračovat do vesnice Tucurrique. Cesta je zde strmá a vyžádá si mnoho vašich sil. Po celou dobu s vámi pojede doprovodný vůz, pokud si budete chtít udělat přestávku nebo jen doplnit láhev s vodou. Po dojetí co „cíle“ vás autobus odveze do restaurace “La Casona del Cafetal” uprostřed kávovníkové plantáže, kde bude podáván oběd.
Doporučujeme vzít si s sebou náhradní oblečení, boty a ručník.

Odjezd: 7:30 hod.
Návrat do hotelu: 15:30 hod.
Cena zahrnuje: zapůjčení kola, přilby, doprovodný vůz po celou cestu, balíček první pomoci, lahvovou vodu, ovoce, snídani, oběd.

Cena v Kč za osobu: 1790
Minimální počet účastníků: 1

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

Oficiální stránky kostarického turistického ruchu