Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Bali l SAE l Luxusní hotely

   Základní informace
   Možnosti ubytování
   Fly & Drive & Sleep
   Pronájem automobilu
   Okružní programy
   Okruhy s průvodcem
   Výlety
   Transfery
   Letecká přeprava
   Mapa Kostariky
   Kontakt & rezervace

 

tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Základní informace o Kostarice - Letecká doprava, doprava na místě, časové posunutí

 

Letecky například přes Frankfurt nad Mohanem nebo Londýn na mezinárodní letiště Juana Santamaríi v San José, druhým letištěm je mezinárodní letiště v Liberii. Při odletu ze země se platí odletová taxa ve výši 26,- USD.
 

Variantou je také let do USA, odkud létají přímé linky do měst San José a Liberia, eventuelně odtud také jezdí autobusy. Po souši je možné se do Kostariky dostat ze sousední Nikaraguy (jeden hraniční přechod) nebo Panamy (tři hraniční přechody).

V Kostarice fungují dvě vnitrostátní aerolinky: Sansa a NaturAir. Lety bývají dost obsazené, je třeba si včas zamluvit letenku.

Coronado, Central Valley. I takto se dá cestovat, ale v Kostarice existují pohodlnější způsoby dopravy :)

Většina Kostaričanů nemá auto, proto je veřejná doprava na dobré úrovni. V Kostarice neexistuje železniční doprava (železniční síť byla těžce poškozena zemětřesením v roce 1991 a již nebyla opravena), proto se většina nákladní přepravy soustřeďuje na dopravu po silnicích. Stav většiny silnic je poměrně špatný (chybí souvislý asfaltový povrch, opravy jsou provizorní, vyskytují se sesuvy půdy z důvodu deště nebo eroze, chybějí krajnice nebo označení), což komplikuje řízení zejména v noci, v mlze či v období dešťů (květen-prosinec). Dopravní předpisy jsou ze strany místních řidičů často ignorovány, běžnou skutečností je zejména v nočních hodinách jízda pod vlivem alkoholu. Silnice jsou úzké, s mnoha zatáčkami, často chybí silniční značení, což komplikuje dopravu zejména v noci nebo při dešti a mlze. Hustý je také provoz nákladních automobilů. Doporučuje se nepřeceňovat vlastní síly, necestovat v noci a za hustého deště.
 
Přístav v Puntarenas

Cestování autobusem není nejpohodlnější, ale jedná se o levný způsob přepravy. V San José jsou tři hlavní autobusová nádraží: Coca-Cola terminál se nachází asi 20 minut chůze směrem na východ od centra města; Terminál Atlántico Norte a nádraží Caribe. Spojení do ostatních měst není tak časté jako do San José, většinou je třeba dojet do hlavního města a tam přestoupit na jiný spoj.
 

Taxík je vhodným dopravním prostředkem na delší vzdálenosti, lze si ho pronajmout na hodinu, půl dne nebo i na celý den. Standardní poplatek za jízdu taxíkem mezi letištěm a centrem San José je 10 USD. V San José je také dostatek půjčoven aut a motocyklů. Pronájem automobilu střední třídy stojí cca 65 - 100 USD/den, dražší jsou terénní automobily 4x4, vzhledem ke stavu kostarických silnic jsou však vřele doporučovány.
Cena 1 litru benzínu Super je cca 0,8 USD, na rychlostních silnicích (zejména při výjezdu ze San José) se platí symbolické mýtné.
 

Časový posun: -6 hodin

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

Oficiální stránky kostarického turistického ruchu