Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Bali l SAE l Luxusní hotely

   Základní informace
   Možnosti ubytování
   Fly & Drive & Sleep
   Pronájem automobilu
   Okružní programy
   Okruhy s průvodcem
   Výlety
   Transfery
   Letecká přeprava
   Mapa Kostariky
   Kontakt & rezervace

 

tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Základní informace o Kostarice - Nejzajímavější města a letoviska (highlights)

 

San José – kosmopolitní hlavní město Kostariky leží v nadmořské výšce 1500 metrů. Je dopravní křižovatkou země a je zde mnoho možností kulturního, společenského i sportovního vyžití, proto zde většina návštěvníků stráví alespoň pár dnů. Svými obchodními domy, nákupními centry a řetězci rychlého stravování připomíná spíš severoamerická města. I zde však najdete muzea, několik vynikajících restaurací, pestrobarevná tržiště a především příjemné klima.
Asi nejlepšími muzei jsou Národní muzeum s ukázkami archeologie, koloniálního nábytku, krojů a náboženských předmětů; muzeum Oro Precolombino se skvělými sbírkami předkolumbijských zlatých mincí; a Museo de Jade s největší americkou sbírkou nefritových soch. Navštívit můžete i Muzeum zlata pod náměstím Plaza de la Culture. Seznámíte se zde s postupy získávání a zpracování zlata i s

San José - Central park

výrobou šperků. Nejkrásnější budovou ve městě je Národní divadlo, postavené v 90. letech 19. století. Uvádí hry, opery, balety a koncerty s doprovodem Národního symfonického orchestru. Součástí města jsou také tři velké parky a zoologická zahrada. V blízkosti se nachází množství útulných hospůdek, barů a kaváren. Nejlepším tržištěm je Mercado Central. Působí poněkud chaoticky, ale nabízí širokou škálu zboží od živých krocanů po výrobky z kůže, a také nejlevnější jídlo ve městě.
Nejlevnější ubytování a jídelny najdete na západě Calle Central, mezi Avenue 1 a 2.
Oblíbeným cílem turistů je i okolí města, zejména dvě stále činné sopky. K jejich vrcholům je možné vystoupat po strmých stezkách. Na cestu si nezapomeňte vzít teplé oblečení. Díky stálé aktivitě sopky si pohled na město asi příliš nevychutnáte, vrchol a jeho těsné okolí jsou obvykle zahaleny v oblaku dýmu.
 

Monteverde

Monteverde - malá obec na severozápadě Kostariky byla založena Kvakery v roce 1951 a dnes je oblíbeným cílem místních i zahraničních turistů. V blízkosti přírodní rezervace Monteverde leží malé město Santa Elena. Cesta vedoucí z města do rezervace je lemována atrakcemi, jako např. motýlí farma, terárium, továrna na výrobu sýrů a množství uměleckých galerií.

Pacifické pláže
– až se nasytíte prohlídkami přírodních rezervací, můžete si odpočinout na jedné z kostarických pláží. Pobřeží Tichého oceánu nabízí příjemnou směsici luxusních resortů a osamocených pláží. Golfito, na jihu pacifického pobřeží, je důležitým přístavem a výchozím bodem pro návštěvu těch nejkrásnějších pláží v oblasti. Z Golfita směrem na sever je pobřeží přerušováno četnými zátokami, na horizontu pak vystupují panenské deštné pralesy. Na pobřeží poloostrova Osa, na ploše 40 tisíc hektarů se rozkládá národní park Corcovado. Najdete tady mnoho druhů živočichů, kteří nežijí nikde jinde na světě, především v důsledku hromadného odlesňování. Žije zde více než 400 druhů exotických živočichů, cca 100 druhů obojživelníků a asi stejný počet savců. Největší pýchou parku je však velká kolonie šarlatových makawů.
 

Volcán Arenal

Parky – více než čtyřicet let financování ze státní pokladny učinilo z kostarických parků dobře udržované přírodní rezervace. Uprostřed národního parku Volcán Arenal, na severozápadě země, se tyčí kužel stejnojmenné sopky, vysoký 1633 metrů. Sopka je neobyčejně aktivní od roku1968, kdy mohutný výbuch vychrlil záplavu lávy. Stupeň aktivity se mění týden od týdne, od pozoruhodné podívané na valící se rudou lávu a rozžhavené kusy skal po jemné doutnání.

Karibské pobřeží
– pobřeží Karibiku je rozmanitější než pobřeží Tichého oceánu. Polovinu pobřeží zde zaujímají národní parky a přírodní rezervace, které zpomalily stavbu silnic. Správním městem oblasti je Puerto Limón. V místním tropickém parku se to hemží květinami a lenochody. Blízký národní park Tortuguero je nejvýznamnějším útočištěm zelených mořských želv v celém Karibiku. Dalšími obyvateli jsou nejrůznější druhy ptáků, opic a ještěrů. Můžete jej procestovat pěšky nebo na lodi, zážitek je vždy působivý, neboť park je dokonalým příkladem tropického deštného pralesa.
 

Limón - karneval

Limón – město na břehu Karibského moře je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Klima je zde příjemně teplé, místní lidé jsou velice přátelští, město samotné i jeho okolí lákají k poznávání. Prohlídku města můžete začít na tržišti. Nakoupit zde můžete skoro vše, od ovoce a zeleniny až po oblečení a boty. Limón je oblíbený také díky romantickým hotelům. Některé z nich byly vybudovány na vysokých útesech přímo nad pobřežím. Právě na břehu moře, na některé z překrásných pláží, si můžete odpočinout, až vás unaví poznávání města.

Poloostrov Nicoya
– území na severozápadním pobřeží Pacifiku je těžké projet autem v důsledku nedostatku silnic. Přesto se trocha úsilí vyplatí, neboť právě zde najdete krásné a nepřelidněné pláže a několik malých, zřídka navštěvovaných přírodních rezervací a parků. Součástí národního parku Marino las Baulas de Guanacaste je pláž Playa Grande, významné hnízdiště kožatky velké, želvy, které místní lidé říkají baula. Nejpřístupnější pláží na poloostrově je Playa del Coco, půvabné místo s malou vesnicí.
 

Liberia

Liberia – významné město na severu Kostariky. Velkým lákadlem v této oblasti je národní park Rincón de la Vieja. Jeho součástí je i téměř dva tisíce metrů vysoká sopka. Nezkaženost parku rozhodně nepodceňujte a u vstupu si najměte průvodce nebo si pořiďte detailní mapu. Chcete-li si park prohlédnout dokonale, počítejte alespoň se dvěma dny, na okraji parku je několik malých hotelů, kde se můžete ubytovat. Pokud máte dobrodružnou povahu, můžete vyrazit k vrcholu sopky. Trasa je dlouhá asi deset kilometrů a prochází vulkanickou krajinou. Budete míjet obrovské vodopády, sirná jezírka s bublajícím bahnem a uvidíte nejrůznější druhy exotických rostlin, divokých zvířat a hmyzu. Nezapomeňte s sebou vzít dostatečné množství vody a krém na opalování s vysokým UV filtrem.

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

Oficiální stránky kostarického turistického ruchu