Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Bali l SAE l Luxusní hotely

   Základní informace
   Možnosti ubytování
   Fly & Drive & Sleep
   Pronájem automobilu
   Okružní programy
   Okruhy s průvodcem
   Výlety
   Transfery
   Letecká přeprava
   Mapa Kostariky
   Kontakt & rezervace

 

tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Základní informace o Kostarice - Kultura

 

Kostarika leží v bodě, kde se střetává kultura Střední a Jižní Ameriky. Když do země v 16. stolení pronikly Španělé, byl sever pod silným vlivem Mayů. V 17. a 18. století přistávaly na pobřeží Atlantiku lodě, které přivážely africké otroky. V téže době proudily na Kostariku také tisíce Číňanů, kteří zde měli pracovat na stavbě železnice. Působením těchto vlivů postupně vznikala rozmanitá kostarická kultura.
V souvislosti s kulturou Kostariky jsou zmiňovány jednak přírodní krásy a také přátelští lidé. Podle některých odhadů je 75% Kostaričanů římskokatolického vyznání a 14% populace jsou evangelíci. Je však třeba říci, že zdejší obyvatelé se náboženstvím příliš ovládat nenechají, kostely navštěvují především o svatbách, pohřbech a křtinách. Karibští černoši jsou většinou protestanti a v San José najdete hrstku obyvatel jiných vyznání, včetně malé židovské komunity.

Santa Cruz

Oficiálním jazykem je španělština, v turistických oblastech se domluvíte anglicky. Mnoho černochů hovoří kreolštinou. Ve vzdálených oblastech se stále hovoří starými domorodými jazyky, především Bribrí. Odhaduje se, že tím to jazykem hovoří asi 10.000 lidí.
Hudba a folklór vznikaly především na severu země, právě v té části, kterou kdysi silně ovlivnili Indiáni z kmene Mayů, a na pobřeží Atlantiku (afro-karibská kultura).
Na Kostariku nikdo nejezdí, aby ochutnal místní kuchyni, třebaže Kostaričané jsou vynikající kuchaři. Kostarická kuchyně v sobě obsahuje prvky francouzské, mexické, čínské a americké kuchyně, v restauracích Sodas najdete hlavně místní speciality, například polévku z hovězího masa s banány. Základem tradičních jídel je hovězí, drůbeží a rybí maso, doplněné rýží, kukuřicí nebo fazolemi a čerstvým ovocem. Většina těchto pokrmů bohužel mnohde ustoupila všudypřítomné pizze a hamburgerům. Buďte také připraveni na to, že místní svá jídla rádi přesolují. Na druhou stranu je třeba uznat, že jejich káva je skutečnou lahůdkou. Rozšířeným nápojem jsou ovocné džusy – kombinace sody, manga, ostružin nebo ananasu, dobré je i pivo. Obyčejnou vodu doporučujeme kupovat jen balenou, protože voda z kohoutků může přivodit žaludeční potíže.

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

Oficiální stránky kostarického turistického ruchu