Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Bali l SAE l Luxusní hotely

   Základní informace
   Možnosti ubytování
   Fly & Drive & Sleep
   Pronájem automobilu
   Okružní programy
   Okruhy s průvodcem
   Výlety
   Transfery
   Letecká přeprava
   Mapa Kostariky
   Kontakt & rezervace

 

tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Základní informace o Kostarice - Příroda

 

Kostarika sousední na severu s Nikaraguou a na jihovýchodě s Panamou. Na východě tvoří přirozenou hranici Karibské moře, západní břehy omývá Tichý oceán. Celková délka pobřeží činí 1290 km. Od nikaragujské hranice směrem k hranicím s Panamou se táhne horské pásmo vulkanického původu, které rozděluje zemi na dvě části. V centrální části tohoto pohoří se rozkládá vysokohorská plošina. Okraje této plošiny tvoří pobřežní nížiny. V této úrodné oblasti žije více než polovina obyvatel. Karibské pobřeží je 212 km dlouhé, je tvořeno převážně mangrovníkovými háji, močály a písečnými plážemi. Pacifické pobřeží je členitější a skalnatější, místy je lemované korálovými útesy. Díky množství zálivů a poloostrůvků měří celkem 1016 km.
Rozmanitost krajiny přitahuje do Kostariky milovníky přírody z celého světa. Ve zdejších tropických lesích roste 1500

druhů stromů. Národní parky zaujímají 12% celkové rozlohy země, dalších 15% zabírají přírodní rezervace a chráněné krajinné oblasti. Kostarika má celkem 26 národních parků, z nichž největším je Cocos Island, ostrov o rozloze 24 km2, situovaný asi 500 kilometrů od kostarického pacifického pobřeží. Nejnižším bodem v zemi je Tichý oceán, nejvyšším je Cerro Chirripo, hora sopečného původu se 3.810 metry, součást stejnojmenného národního parku. Z jejího vrcholu lze za příznivého počasí vidět Karibské moře i Tichý oceán. Největší vodní plochou v zemi je jezero Arenal, nejdelší řekou je San Juan (230 km), která na severu vymezuje hranice s Nikaraguou.

Díky osvícenému přístupu k životnímu prostředí, jsou zdejší tropické pralesy stále domovem hravých opic, pomalých lenochodů, pásovců, krokodýlů, tapírů, různých druhů ještěrů, jedovatých žab a ohromného množství exotického ptactva, hmyzu a motýlů. Na pobřeží hnízdí ohrožené mořské želvy a mlžné pralesy poskytují úkryt kočkovitým šelmám, především jaguárům. Pro mnoho turistů je největší atrakcí 850 zaznamenaných druhů ptáků, včetně zářivých quetzalů, kolibříků, papoušků ara a tukanů. Lesy jsou bohaté na ebenové, mahagonové a cedrové dřevo. V přírodní rezervaci Monteverde roste více než 2000 druhů rostlin včetně orchidejí.

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

Oficiální stránky kostarického turistického ruchu