Campana.cz l Amerika l Tahiti l Antily l Austrálie & Nový Zéland l Indický oceán l Mexiko l Jordánsko l Venezuela l Kostarika l Lyže l Suntrek l Zájezdy z Německa l Bali l SAE l Luxusní hotely

   Základní informace
   Možnosti ubytování
   Fly & Drive & Sleep
   Pronájem automobilu
   Okružní programy
   Okruhy s průvodcem
   Výlety
   Transfery
   Letecká přeprava
   Mapa Kostariky
   Kontakt & rezervace

 

tento web provozuje


HOTLINE

informace, kalkulace,
plán cesty, rezervace
 

Jan Zeman
zeman@campana.cz

( 604 200 252
 

www.campana.cz

 

 

Základní informace o Kostarice - Sportovní vyžití a další aktivity

 

Kdo chce vidět želvy, měl by navštívit Národní park Tortuguero, kde může navštívit hnízdiště a pozorovat želvy při kladení vajec.
Na pobřeží Tichého oceánu je dost míst vhodných pro windsurfing, kouzelná je uměle vytvořená Laguna de Arenal v blízkosti velkolepé sopky. V přírodní rezervaci Isla del Caño, 20 km západně od Bahía Drake, a v Národním parku Isla del Coro, ostrově v Tichém oceánu vzdáleném 500 km jihozápadním směrem od Kostariky, jsou dobré podmínky pro šnorchlování a potápění.
Golfito je známým rybářským přístavem, můžete si zde pronajmout člun i na několik dnů. Také Parsimina, malá vesnice u ústí řeky Río Parsimina, 50 km severozápadně od Puerta Limón, nabízí vynikající

Národní park Tortuguero - želvy při kladení vajec

podmínky pro rybaření. Río Reventazon protékající vnitrozemím, je jednou z nejkrásnějších řek Kostariky a je oblíbeným cílem raftařů a kajakářů. Okolí druhé velké řeky, Río Pacure, je možná ještě malebnější a nabízí nejlepší podmínky pro rafting. Řeka protéká kaňony ukrytými v panenském tropickém pralese.
Kostarické pláže jsou poměrně nebezpečné, ač to tak na první pohled vůbec nevypadá. Pláže na obou stranách pobřeží se vyznačují silnými proudy, které mohou neopatrného plavce odnést hluboko do moře. Doporučujeme věnovat koupání v moři zvýšenou pozornost.
Poplatky při vstupu do národních parků a rezervací nebo na klubové pláže jsou pro zahraniční turisty vyšší než pro místní občany. Jejich výše se pohybuje na osobu v rozmezí od 7 do 20 USD. Některá turisticky atraktivní místa (národní parky a pláže) jsou přístupná pouze autem s náhonem na všechna 4 kola.

CAMPANATOUR s.r.o., Kdyně, Náměstí 131, 345 06, tel: 379 732 772, fax: 379 731 072, email: campana@campana.cz

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 USD = 17 Kč, 1 EUR = 24 Kč, při prodeji bude použit aktuální kurz.

CAMPANATOUR s.r.o. (založeno 1990) zajišťuje cesty na přání na míru pro jednotlivce i skupiny.

Vyžádejte si kompletní nabídku dovolené včetně letenky, ubytování a dalších služeb.

Oficiální stránky kostarického turistického ruchu